Pomoc - FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa jopillo?

Chcę kupić/sprzedać ofertę. Czy muszę się rejestrować?

Ile usług mogę wystawiać?

Czy mogę korzystać z podkategorii "Pozostałe"?

Jak przedstawić ofertę w formie video?

Dlaczego nie działa mój link YouTube?

Czy mogę wznowić zakończone oferty?

Jak skontaktować się z wybranym wykonawcą?

Jak dodać wykonawcę do ulubionych?

Jak powiększyć zamówienie - kupić więcej usług z tej samej oferty?

Nie pamiętam hasła do konta

Jak włączyć / wyłączyć powiadomienia o statusie usług?

Jak ustawić dane do wpłaty dla kupujących?

Chcę kupić / sprzedać ofertę. Czy muszę się rejestrować?

Jak wystawić ofertę w serwisie?

Od czego zależy miejsce w rankingu?

Jak ustawić swój avatar i tło profilu?

Jak działa jopillo?

Serwis łączy Zleceniodawców z Wykonawcami w kreatywny sposób. Daje wiele możliwości, od promocji ofert/umiejętności, nawiązywania kontaktów, pozyskiwania zleceń i zarabianiu na nich pieniędzy, do odnalezienia kreatywnych Wykonawców, współpracowników i zlecaniu wybranym Twoich zadań.


Chcę kupić / sprzedać ofertę. Czy muszę się rejestrować?

Tak. Aby kupić/wystawiać oferty w serwisie konieczna jest Rejestracja. Wybierz opcję ZAREJESTRUJ SIĘ, w górnym topie strony i wypełnij formularz. Ponieważ nie lubimy spamu, poprosimy o przepisanie kodu z obrazka. Następnie, na wskazany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail otrzymasz link aktywujący Twoje konto. Jego kliknięcie aktywuje konto i pozwoli Ci na korzystanie z funkcjonalności serwisu. Serwis będzie dla Ciebie otwarty.


Ile usług mogę wystawiać?

Bez limitu. Możesz pozyskać Klienta na wiele umiejętności i na różne propozycje wykonania, dlatego wystawiaj oferty zgodnie z ideą e-marketu (1 usługa/umiejętność lub dzieło, w jednej wersji wykonania = 1 ogłoszenie) i promuj się aktywnie. Klienci doceniają kreatywność i dodatkowe możliwości Wykonawcy,  Dzięki wielu możliwościom/ofertom możesz dać się odnaleźć większej liczbie Klientów i pozyskać więcej wartościowych kontaktów. Szeroki "asortyment", wachlarz usług/umiejętności jest dobrze postrzegany przez Klientów. Klienci doceniają opis wykonania tytułowej usługi dla ceny ZAMÓW ZA.


Czy mogę korzystać z podkategorii "Pozostałe"?

Tak. Podkategorie "Pozostałe" otwierają możliwości do wystawiania Twoich pokrewnych usług. Śmiało korzystaj także z tego działu i oferuj umiejętności, których nie mają inni. Pokaż się i promuj. Klienci szukają wielu ofert, daj się odnaleźć po Twoich. Pamiętaj! Ty sam decydujesz, czy przyjąć zlecenia. A więc do dzieła! Publikuj swoje ogłoszenia, daj znać co i za ile wykonasz. Wystawiaj wiele ofert w różnych jakościach wykonania.


Jak przedstawić ofertę w formie video

Dodając prezentacje do ofert, które chcesz przedstawić w ten sposób. Klienci lubią multimedialną formę prezentacji. Możesz nakręcić się na autopromocję.


Dlaczego nie działa mój link YouTube?

Być może w serwisie, z którego link został dodany, została wybrana opcja blokady wyświetlania na innych stronach. Włączenie tej opcji uniemożliwia wyświetlanie filmów na innych stronach, a jej wyłącznie może pomóc w wyświetlaniu prezentacji.
Podpowiedzi dotyczące wyświetlania filmów znajdziesz także tutaj: https://support.google.com/youtube/answer/3037019?p=player_error1&rd=1


Czy mogę wznowić zakończone oferty?

Tak. Widoczne oferty to widoczny profil i szansa na zlecenia, i wartościowe kontakty. Aby wznowić widoczność zakończonych ofert przejdź do Twojego Panelu Użytkownika > Moje usługi > Wystaw ponownie. Serwis jest jak e-market z usługami, oferuje i promuje zawsze aktualne oferty.


Jak skontaktować się z wybranym wykonawcą?

Na stronie z ofertą wybranego wykonawcy wybierz przycisk SKONTAKTUJ SIĘ (pod avatarem Użytkownika). Wiadomość możesz przesłać także z profilu Wykonawcy (Skontaktuj się).


Jak dodać Wykonawcę do ulubionych?

Przejdź w profil Wykonawcy, którego chcesz dodać do ulubionych, obserwowanych. Wybierz zielony przycisk "Ulubieni Użytkownicy". Lista Twoich ulubionych użytkowników będzie dostępna w Twoim panelu Użytkownika. Możesz ja aktualizować na bieżąco.


Jak powiększyć zamówienie - kupić więcej usług z tej samej oferty?

Pod przyciskiem z ZAMÓW ZA na stronie z ofertą podana jest ilość usług (domyślnie w liczbie 1). Możesz zmienić wartość podając liczbę jednostek właśnie w tym polu i powiększać Twoje zlecenie.


Nie pamiętam hasła do konta

Aby odzyskać hasło, należy kliknąć opcję Nie pamiętasz hasła? znajdującą się w panelu Logowania do serwisu. W formularzu PRZYPOMNIENIE HASŁA podaj swój adres e-mail podany podczas rejestracji, lub podczas ostatniej edycji danych. Nie lubimy spamu, dlatego, aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, przepisz kod. Wiadomość zostanie automatycznie wysłana na przypisany do profilu adres e-mail. W jej treści znajdziesz niezbędne informacje, pomocne do zalogowania w serwisie.


Jak włączyć/wyłączyć powiadomienia o statusie usług?

Zaloguj się do serwisu. W Twoim Panelu Użytkownika (Nazwa Użytkownika, Avatar) wybierz USTAWIENIA, a następnie zakładkę POWIADOMIENIA. Tutaj zaznacz/odznacz interesujące Cię pozycje. Pamiętaj o aktualnym adresie e-mail. W ten sposób umożliwisz dostarczanie ewentualnych powiadomień o wiadomościach od innych Użytkowników, w tym Twoich potencjalnych Klientów.

Pamiętaj o zapisaniu zmian.


Jak ustawić dane do wpłaty dla kupujących?

Zaloguj się do serwisu. Przechodząc przez Panel Użytkownika (Nazwa Użytkownika, Avatar) wybierz USTAWIENIA, a następnie zakładkę MOJE DANE. Tutaj masz możliwość podania swoich danych.

Twoje dane będą dostępne wyłącznie dla Użytkowników, którzy zdecydowali się na wykonywaną przez Ciebie usługę i tylko w przypadku, kiedy przyjmiesz ją do realizacji.


Chcę kupić / sprzedać ofertę. Czy muszę się rejestrować?

Aby kupić / wystawić ofertę w serwisie konieczna jest Rejestracja. W tym celu wybierz opcję ZAREJESTRUJ SIĘ, w górnym topie strony i wypełnij formularz. Ponieważ nie lubimy spamu, poprosimy o przepisanie kodu z obrazka. Następnie, na wskazany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail otrzymasz link aktywujący Twoje konto. Jego kliknięcie aktywuje konto i pozwoli Ci na korzystanie z funkcjonalności serwisu.


Jak wystawić ofertę w serwisie?

Aby wystawić ofertę w serwisie musisz się zalogować (górny top strony ZALOGUJ). Następnie  wybierz WYSTAW z górnego menu, aby przejść do wystawiania oferty. Nazwij usługę, wybierz jej kategorię i podkategorię. Określ czas widoczności oferty. W galerii proponowanej usługi możesz uploadować link YouTube z własną prezentacją Twojej oferty. Możesz także dodać max 6 zdjęć / grafik. Wytyczne odnośnie formatu i rozmiaru plików znajdziesz na stronie wystawiania oferty.

Klikając na miniaturki dodanych zdjęć możesz wybrać główne zdjęcie, które ma jako pierwsze promować Twoją ofertę. Opisz usługę w polu OPIS USŁUGI. Określ czas w jakim jesteś gotów wykonać ofertę i rodzaj realizacji (osobiście, online, wysyłka). Możesz także dodać WIADOMOŚĆ DLA KUPUJĄCEGO, którą Kupujący otrzyma jeśli przyjmiesz jego zamówienie do realizacji (i jeśli Kupujący ma odpowiednie ustawienie powiadomień aktywne).

Pamiętaj, tylko aktywne oferty są widoczne w serwisie i dają dostęp do profilu Wykonawcy. Zakończone oferty będziesz mógł łatwo wznowić w Twoim Panelu Użytkownika.

Pamiętaj o zapisaniu zmian.


Od czego zależy miejsce w rankingu?

Miejsce w Rankingu jest liczbą zmienną. Zależy ona od ilości sprzedanych przez Ciebie ofert, jednostek.


Jak ustawić swój avatar i tło profilu?

Chcemy, aby każdy Użytkownik mógł się zaprezentować wg własnych upodobań. Dlatego też, każdy z Użytkowników może ustawić własne tło Profilu i Avatar. Przechodząc przez Panel Użytkownika (Nazwa Użytkownika, Avatar) wybierz USTAWIENIA, a następnie zakładkę USTAWIENIA PUBLICZNE. Tutaj znajdziesz wskazówki odnośnie formatu plików. Ustawiony avatar Wykonawcy zwiększa wiarygodność Użytkownika.

 

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi?
Napisz do nas!

Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego

Kontakt

Napisali o nas: